אודות

שמי רואי גרין, בן 44 מהר גילה, נשוי ואב לשלושה ילדים.

את לימודי הרפואה הסינית סיימתי בשנת 2004 ובמשך השנים התמחיתי בשיטת האיזון של ד"ר טאן ומאסטר טונג.

מספר שנים לאחר סיום לימודיי הבנתי שעל אף שדיקור סיני הנו פתרון מעולה למגוון של בעיות ומחלות, מה שמונע מהרבה אנשים להפיק את המירב ממנו הוא חוסר היכולת של אנשים לקבל אותו בתדירות הרצויה כדי להשיג תוצאות טובות.

בנוסף הטרידה אותי מאד העובדה שרפואה משלימה פרטית, כזו שהמטופל עומד בה במרכז ונהנה מנתינה מלאה של המטפל, זמינה למעט מאד אנשים באוכלוסייה. למרות הקרדיט שמגיע לקופות החולים על העלאת המודעות לרפואה משלימה בקרב האוכלוסיייה, בסופו של יום מדובר במנגנון תעשייתי עם מגבלות רבות.

הרפואה הסינית הקהילתית שהתפתחה בעשור האחרון בארה"ב תוך נאמנות למקור הסיני שבתה את ליבי ומצאתי בה פתרון לבעיית הנגישות של הרפואה הסינית לקהל הרחב. היא מאפשרת למטופלים לקחת את השליטה על בריאותם ומאפשרת למטפל לעזור למגוון רחב של האוכלוסייה שזקוק לדיקור סיני כדי להקל על מכאוביו.

אני מטפל בקליניקה קהילתית מאז 2008 ובשנים אלה יצא לי לטפל בסטודנטים, הורים צעירים, פנסיונרים, חיילים, רופאים ועורכי דין, זוגות נשואים ומשפחות שבאות יחד לטיפול, ועוד. היכולת לתת טיפול מקצועי ואישי במחיר הוגן היא זכות גדולה, והחזון שלי הוא שברחבי הארץ ייפתחו עוד ועוד קליניקות קהילתיות.